Oferta
Budowa kortów tenisowych jest coraz powszechniej spotykaną inwestycją, wychodzącą naprzeciw rosnącej popularności tej dyscypliny sportu. Standardowa budowa kortu do tenisa obejmuje kilka etapów. Pierwszym z nich jest wizja lokalna, która pozwala ustanowić dokładne położenie kortu – na podstawie zastanego terenu oraz wymagań klienta dobierana jest nawierzchnia na kort tenisowy. Wymiary kortu tenisowego standardowo wynoszą 34,80 m długości i 17,10 m szerokości z bocznymi i tylnymi marginesami, tak zwanymi wybiegami. Jeśli ma to być boisko na świeżym powietrzu, orientacja powinna przebiegać na osi północ — południe.
Nawierzchnia na kort tenisowy jest bardzo istotna i od niej zależy nie tylko koszt budowy, ale także eksploatacja np. szybkość gry, kąt odbicia piłki czy możliwość robienia wślizgów. Dużo zależy także czy obiekt będzie kryty, czy nie. Do najpopularniejszych nawierzchni zaliczamy:
Najczęściej stosuje się jednak sztuczną trawę z poliamidu, polietylenu, polipropylenu lub ich połączenia oraz zasyp, czyli wypełnienie przestrzeni pomiędzy źdźbłami z piasku kwarcowego lub sztucznego granulatu. Dzięki temu świetnie sprawdza się w warunkach małych klubów, kortów osiedlowych czy kortów prywatnych. Wymaga niskich nakładów konserwacyjnych (raz do roku), jest estetyczna i posiada certyfikat ITF. Minimalizuje ryzyko kontuzji i nie obciąża tak bardzo stawów jak korty twarde. To najlepsza nawierzchnia na kort tenisowy. Do innych jej zalet należy:
Cena za sztuczną trawę może być zbliżona u różnych producentów. Sprawdź standardowy cennik sztucznej trawy na kort tenisowy i skontaktuj się w sprawie szczegółów. Pamiętaj, że budowa amatorskich kortów tenisowych wymaga wysokości trawy między 10 a 20 mm, a profesjonalnych między 9 a 11 mm. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie trawy Lano Sports lub JUTA Grass, których dystrybutorem jest nasza firma. Posiadają one niezbędne atesty i certyfikaty:
Inną popularną nawierzchnią kortów tenisowych jest mączka ceglana. Tutaj większe znaczenie ma warstwa ziemna, która musi charakteryzować się nie tylko trwałością i dynamiką, ale także idealną przesiąkliwością i odpornością na ścieranie. Wśród zalet kortów z mączki możemy wspomnieć o naturalnym odbiciu, małym obciążeniu stawów i niskim koszcie budowy. Jednak trzeba pamiętać, że takie boisko wymaga pracochłonnej konserwacji, sprzątania terenu wokół oraz corocznej renowacji.
Wbrew pozorom budowa kortu tenisowego jest dość szybką inwestycją. Przygotowanie nawierzchni na kort tenisowy i montaż zajmuje około 2 tygodnie. Koszt zależy od nawierzchni i tego czy decydujemy się na boisko pełnowymiarowe czy mniejsze. Przyjmuje się, że:
Adres
PBS Polskie Budownictwo Sportowe Sp. z.o.o
ul. Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Telefony kontaktowe
Biuro +48 662 891 553
+48 608 856 835
Adresy e-mail
biuro@boiskaikorty.pl
zamowienia@boiskaikorty.pl
info@boiskaikorty.pl